A25ED.JPG - Zmenšit
Zvětšit
A25ED.pdf ... 6 606,5 kB
Vše pro truhláře od firmy ROJEKPozadí Pozadí
Výrobky
Aktuality
Videa
Výstavy
Novinky
Ceníky
Poptávka
Výprodej kotlů
Servis strojů
Servis kotlů
Dotace na kotle
Kontroly kotlů
Školení TT
Pytlované uhlí
Kooperace
Kontakty
O firmě
Pro školy
Dokumenty
Aktualizováno:
18.1.2019 12:33:31
Česky
English
Deutsch
Espanol
Français
По-русски
Po polsku
Eesti


WebMaster:
Mgr.Vojtěch Kerhart

Design by:
www.emd.cz

Prodejce:
Heslo:
Dokument ve formátu pdf ke stažení.
EVROPSKÁ UNIE
Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program podnikání
a inovace pro konkurenceschopnost

ROJEK pro školy

     Bohaté zkušenosti s výrobou strojů nám umožňují rozšíření naší pozornosti na podporu vzdělávání. Proto si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou spolupráce na projektu "ROJEK pro školy". Naším cílem je podpora středního odborného a učňovského vzdělávání v oblasti zpracování dřeva. Investujeme do tohoto projektu energii a prostředky s vědomím pod-dimenzovanosti kontaktu škol s výrobní sférou, s nej-aktuálnějšími informacemi a vývojem v oboru.
     V průběhu mezinárodní výstavy Pragoligna 2006 firma Rojek dřevoobráběcí stroje a.s. představila svůj projekt ROJEK pro školy v praxi. Na ploše 300m2 postavila plnohodnotnou dílnu, kde prezentovala technologické prvky obrábění v praxi. Pro zúčastněné školy byla tato akce velkým přínosem pro výuku žáků. Vysoké hodnocení ze strany škol nám dodalo další energii a nápady pro rozvoj projektu ROJEK pro školy. Těšíme se na další společnou akci, kterou v předstihu oznámíme. Výrobky z tého akce: stolečky, židličky, poličky, řezba klauna a další budou věnovány na charitativní účely.
     Akce se zúčastnily tyto školy:
 • SOŠ a SOU technických oborů Česká Třebová – studenti Pavel Borsuk a Pavel Jeřábek
 • První české soukromé střední odborné učiliště Praha 10 – student Prokůpek Jan
 • Vyšší odborná škola umělecká, Praha 3
 • Střední odborná škola a SOU Třemošnice
 • VOŠ a SPŠ Volyně
 • Střední odborná škola stavební Karlovy Vary
 • SPV truhlářů Ledenice
 • SOŠP a SOUS Hranice, nábytkářská a dřevařská výroba
 •      Ještě jednou děkujeme všem školám za účast na novém projektu a s potěšením zde uveřejňujeme e-mail od Ing. Pavla Černého z SOŠ a SOU technických oborů Česká Třebová.

  Dobrý den,
  sdílím Vaše myšlenky a spokojenost – výstava byla velice pěkná, firma Rojek umožnila žákům i celé naší škole se presentovat ve velice pěkném a příjemném prostředí a jsme rádi, že k takovéto akci mohlo dojít a že i v budoucnu bude na co navázat. Tato spolupráce je neocenitelná pro obě strany – pro českou firmu Rojek i pro naši školu. Děkuji za umožnění této akce Vám i vedoucímu prodeje a všem Vašim kolegům, kteří presentaci zajišťovali. Přeji i Vám další úspěchy ve Vašem počínání.

  Ing.Pavel Černý

       Komentář k této akci od téhož autora určený pro webové stránky školy:

  Naši žáci presentovali řemeslo a školu na Pragoligna 2006

       Výstava Pragoligna je odborná výstava týkající se problematiky zpracování dřeva. Výrobci i obchodní společnosti nabízejí návštěvníkům stroje a zařízení na výrobu nábytku, stavebně-truhlářských výrobků, nástroje, nářadí, ale i produkty dřevařské výroby v podobě polotovarů, pomocných materiálů a hotových výrobků.
       V rámci spolupráce škol s oborovými firmami i naše škola navázala bližší kontakt s firmou ROJEK, výrobcem, dovozcem a prodejcem dřevoobráběcích strojů.
       V expozici této firmy, mimochodem s jednou největší výstavní plochou na výstavišti, se naše škola a žáci presentovali svými výrobky, návrhy nábytku v podobě prototypů – modelů, ale zejména vlastní, na místě prováděnou pracovní činností.
       Pavel Borsuk vyráběl dětskou sedačku a židličku z masívu a jeho kamarád a spolužák Pavel Jeřábek se presentoval řezbářskou prácí na masce klauna z lipového dřeva. Všechny vyrobené výrobky byly určené dětem, kterým, v rámci charitativní akce, budou předány.
       Zájem o práci žáků byl značný. Zastavovali se zde odborníci i laici z řad návštěvníků, ale i zástupci odborného (Truhlářské listy, Dřevo do domu) a regionálního tisku. Kromě vlastní práce se návštěvníci zajímali o vystavené výrobky a modely, o školu a v ní nabízené obory. Zájemci dostali informace ústní od pedagogického doprovodu, žáků i prostřednictvím nabízeného propagačního materiálu.
       Akce ROJEK PRO ŠKOLY na výstavišti v Praze-Holešovicích byla zcela jistě prospěšná pro naši školu i pro hostitelskou firmu ROJEK. Byla dvoudenní presentací dovednosti a zručnosti našich žáků, ukázkou výrobků našich studentů, oborů na naší škole a určitě nebude poslední společnou akcí naší školy a firmy ROJEK.
       V rámci projektu "ROJEK pro školy" Vám nabízíme možnost:
 • prezentace Vaší školy
 • práce žáků se stroji
 • ukázky hotových výrobků

 • na některých předem oznámených výstavách.

       Nabízíme i rozšířenou spolupráci v podobě:
 • technické podpory Vaší školy
 • slevy na naše produkty
 •      Firma ROJEK žádá školy účastnící se projektu "ROJEK pro školy" o umístění nástěnky na viditelném místě v areálu školy.


  Seznam výrobků: